whoami

Geek jr., retrocu, yabancı karışık kaset sahibi.

İlkokulda basketbol kursuna giden, ortaokulda bilim projelerinde ödül alan, lisede müzik grubu kuran, üniversitede yurtdışına çıkıp maceralar yaşayan, 30’undan önce bir ev ve araba alan biri… değildim. Bunların hiçbiri olamadım.

İlkokul yıllarımda, adına Atari denilen ancak aslında taklit Nintendo’lar olan cihazlarla oyun oynayan; sokakta da sporcu kağıdı, gazoz kapağı ve tasolarla vakit geçiren biriydim. Ortaokulda bilgisayarla tanıştım. Oyun oynamaya devam ettim, müzik dinledim, ufak remix’ler yaptım ve programlamayla ilgilendim. Lise yıllarımda, internet radyolarında düzenli programları olan bir DJ’dim. Bilgisayarlarla ilgilenmeye, forumlarda gezmeye, bulduğumu okumaya elimden geldiğince devam ediyordum. Üniversite yıllarımda da, katıldığım kulüpte programlama eğitimleri veriyordum.

Üniversiteden hemen sonra, akademisyenlik hayalleriyle iki yüksek lisans programına başladım. Bu süreçte 2 yıl boyunca Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmenliği yaptım. 1 yıl Milli Savunma Üniversitesi’nde (zorunlu askerlik hizmeti) öğretim görevlisi oldum. Sonrasında yüksek lisansları bıraktım. 2019’un Eylül’ünde de IT sektörüne geçtim. O dönemden beri, Linux sistem yöneticisi olarak çalışıyorum.

Müzik dinlemeyi aşırı derecede seven, Formula 1 hastası, video oyunları ve kutu oyunları oynayan, bisiklet süren biriyim. Gerekli Detay isimli bir de podcast’im var, tavsiye ederim 🙂